Neden E-Ticaret ?

Neden E-Ticaret, dünyayı kasıp kavuran bu e-ticaret neden önemli? E-ticaret kısa ve öz olarak, ticaretin internet üzerinden online olarak yapılan halidir. Daha kapsamlı bahsetmek gerekirse, insanların elektronik ortamları kullanarak ürünleri satın alması e-ticaretdir.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de e-ticaret kavramı son yıllarda giderek popüler bir duruma gelmiştir. E-ticaret kısa ve öz olarak, ticaretin internet üzerinden online olarak yapılan halidir. Daha kapsamlı bahsetmek gerekirse, insanların elektronik ortamları kullanarak ürünleri satın alması e-ticaret olarak adlandırılır.

 Günümüzde E-Ticaret önemini her geçen gün arttırmaktadır. Çünkü firmaların ve işletmelerin başarılı olabilmeleri için daha geniş kitlelere hitap etmesi gerekir. Daha çok müşteriye ulaşmanın en kolay yolu da ürünlerin satışını E-Ticaret siteleri üzerinden yapmaktır. E-ticaret sayesinde akla gelebilecek olan her ürün kolaylıkla satılabilir. Bu alanda ihtiyaç duyulan tek şey pazarlama stratejisidir.

 E-ticaretin Sağladığı Yararlar

 E-ticaretin firmalara sağladığı en büyük fayda günün her saati müşterilerinin site üzerinden alışveriş yapmalarıdır. Böylece firma ve işletmeler daha fazla kazanç sağlayarak hızlı bir şekilde büyümeye devam ederler. Firmalar müşterilerine daha geniş ürün yelpazesi sunabilir ve bunu yaparken ürünlerini stoklamak zorunda kalmaz.

 Stok maliyetinin azalması da şirketlerin daha çok kazanç sağlaması anlamına gelir. E-ticaret sayesinde müşteriler de evlerinden hiç çıkmadan istedikleri zaman ihtiyaç duydukları ürünleri satın alabilirler. Ayrıca e-ticaret sayesinde müşteriler aradıkları ürünleri daha kolay ve hızlı bir şekilde bulur ve o ürün hakkında diğer kullanıcılardan bilgi alabilirler. Üstelik satın alınan ürünlerin tamamı herhangi bir kargo bedeli ödemeden ya da cüzi bir ücretle müşterilerin adreslerine teslim edilir.

DMCA.com Protection Status